وزیر فرهنگ: مرادخانی مدیری مورد وثوق و احترام اصحاب فرهنگ و هنر بود

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام سیدعباس صالحی آمده است: خبر درگذشت مدیر توانا و انسان والا، همکار عزیز، معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرحوم علی مرادخانی موجب تاسف و تاثر عمیق گردید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این پیام می افزاید: دوران طولانی و مستمر مدیریت در عرصه های فرهنگی و هنری، در کنار اقدامات تاسیسی، نظام بخش و خلاقانه در این حوزه، او را به مدیری توانمند، کاربلد، کارآمد و مورد وثوق و احترام اصحاب فرهنگ و هنر بدل کرده بود.

صالحی در این پیام این ضایعه اندوهناک را به خانواده آن مرحوم، جامعه فرهنگ و هنر و همکاران و علاقه مندان ایشان صمیمانه تسلیت گفت و از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید، علو درجات و آمرزش الهی و برای بازماندگان مکرم صبر و اجر مسالت کرد.

جهانگیری درگذشت معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ را تسلیت گفت

معاون اول رییس جمهوری در پیامی درگذشت علی مرداخانی معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تسلیت گفت.

در پیام اسحاق جهانگیری آمده است:  درگذشت مرحوم علی مرداخانی معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موجب تاسف و تاثر شد.

جهانگیری افزود: مصیبت فقدان این مدیر خدمتگزار و خوش فکر حوزه فرهنگ و هنر که خدمات ارزشمندی به هنر کشور از خود به یادگار گذاشت را به جامعه هنری کشور، دوستان، همکاران و بستگان به ویژه خانواده محترم ایشان صمیمانه تسلیت می گویم و از خداوند بزرگ برای آن فقید سعید رحمت و مغفرت واسعه الهی و برای بازماندگان ارجمند صبر و اجر مسالت دارم.

پیام تسلیت معاون توسعه مدیریت و منابع در پی درگذشت علی مرادخانی

  

لادن حیدری در پیامی درگذشت علی مرادخانی معاون سابق امور هنری را تسلیت گفت و نوشت: درگذشت مدیر فرهیخته؛ هنرمند توانا، انسان شریف و دلسوز مرحوم علی مرادخانی ضایعه ای غم انگیز و بزرگ است. علی مرادخانی سال ها در عرصه فرهنگ و هنر کشور حضور موثر، خلاقانه، مسئولانه و تلاش وافر داشت و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نکرد. اثر اقدامات مدیریتی، فرهنگی و هنری به جا مانده از مرحوم مرادخانی در این مرز و بوم ماندگار خواهد بود.

این ضایعه بزرگ را به خانواده محترم، دوستداران ایشان و اصحاب فرهنگ و هنر کشور تعزیت و تسلیت عرض نموده و از درگاه پروردگار منان، علو درجات و آرامش ابدی برای آن مرحوم مسالت می‌کنم.

پیام تسلیت حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ برای درگذشت مرادخانی

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت علی مرادخانی، معاون سابق امور هنری و مدیر موزه موسیقی را تسلیت گفت.

 در پیام سید مجتبی حسینی آمده است: «چلچراغ هنر انقلاب، سوگوار سزاوارمردی شد که جانی جدا از جان‌ هنر نداشت. همه‌ی عمر به مدارا و مردم‌داری زیست و در خلعت خدمت به هنر، یگانه بود و هیچ همتا نداشت. علی مرادخانی به خداوندگار هنر پیوست و نام او از پس بسیار خیراندیشی‌ها و همراهی‌ها و هموارسازی‌ها به نیایش شنیده خواهد شد که کارنامه‌ی هنر انقلاب سرشار از مراقبت‌ها و مجاهدت‌های آن بزرگ‌مرد فقید است. به درد و اندوه و حسرت، جامعه‌ی سوگوار هنر بدرقه‌اش خواهند کرد که: مرگ چنین خواجه نه کاری‌ست خرد»

مدیرکل هنرهای نمایشی درگذشت علی مرادخانی را تسلیت گفت

مدیرکل هنرهای نمایشی هم در پیامی درگذشت علی مرادخانی را تسلیت گفت.

متن پیام قادر آشنا به شرح زیر است: درگذشت غم‌انگیز زنده یاد علی مرادخانی که سال ها خادم عرصه فرهنگ و هنرایران اسلامی بودند، اندوه فراوانی برای بنده و همه همکاران ایشان در معاونت امور هنری و اداره‌کل هنرهای نمایشی ایجاد کرد.
بدون تردید سال ها زحمات ایشان در مجموعه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چه در کسوت مدیریت حوزه موسیقی و چه در مقام معاون وزیر را نمی‌توان در گذر زمان به فراموشی سپرد.
اجر این زحمات در کنار لبخند آرام‌بخش و همیشگی ایشان به مخاطبانشان نزد خالق بی‌همتا محفوظ خواهد ماند و بر سفره پربرکت صالحان و ائمه اطهار میهمان باشند.
این مصیبت را به خانواده محترم ایشان و جامعه هنرمندان کشور عزیزمان تسلیت می‌گویم و از پرودگار رحمان و رحیم برای بازماندگان صبر جزیل خواهانم.»

مدیرعامل صندوق اعتباری هنردرگذشت «علی مرادخانی» را تسلیت گفت

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در پیامی درگذشت علی مرادخانی معاون امور هنری سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تسلیت گفت.
در پیام سید حسین سیدزاده آمده است: خبر درگذشت مدیر توانا و متعهد، زنده یاد علی مرادخانی موجب تأسف و تأثر فراوان شد.
مرحوم مرادخانی از مدیران شایسته و خوشنام حوزه فرهنگ و هنر کشوربودند که با کارنامه تاثیرگذار و ماندگارش در کسوت معاون امور هنری و مدیریت حوزه موسیقی جایگاه ویژه ای در میان مدیران و اصحاب فرهنگ و هنر داشت. طی سال ها حضور موثر در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همواره منشا تحولات مثبت در عرصه فرهنگ و هنر بود و اثرات ارزشمندی را نیز بر جای گذارد. بی‌شک خدمات ایشان همواره در یادها خواهد ماند.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم ایشان و جامعه فرهنگ و هنر کشور، از خداوند بزرگ، رحمت الهی برای آن مرحوم و صبرو شکیبایی برای خانواده محترمش آرزو می‌نمایم.

تسلیت رئیس موسسه فرهنگی اکو در پی درگذشت علی مرادخانی

رئیس موسسه فرهنگی اکو با صدور پیامی درگذشت علی مرادخانی، معاون سابق هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر موزه موسیقی ایران را تسلیت گفت.

براساس اعلام موسسه فرهنگی اکو، در متن پیام تسلیت سرور بختی آمده است: دریافت خبر درگذشت زنده یاد علی مرادخانی یکی از مدیران پرسابقه و موثر فرهنگ و هنر جمهوری اسلامی ایران، موجب تاسف و اندوه فراوان اینجانب گردید.
ایشان همواره دوست و همراه صدیق موسسه فرهنگی اکو بود و موزه موسیقی ایران را به عنوان “نماد اشتراک موسیقیایی در حوزه تمدنی اکو” از خود به یادگار گذاشت.
از خدای متعال آرزوی مغفرت الهی برای آن فقید سعید و صبر و آرامش برای تمامی بازماندگان دارم.

پیام تسلیت رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در پی درگذشت علی مرادخانی

مردی که برای جاودانه شدن هنر ایران از هیچ کوششی دریغ نکرد
حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی، طی پیامی ضمن تسلیت درگذشت علی مرادخانی معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نوشت: از یاد نخواهیم برد که او برای جاودانه شدن هنر ایران، در طول حیات پر برکت خود از هیچ کوششی دریغ نکرد.
در این پیام آمده است: بار دیگر جامعه فرهنگی هنری کشور در افسوس از دست دادن عزیزی دیگر به سوگ نشست، مردی سخت کوش، رفیقی با نشاط و مدیری پر تلاش، که تمام همتش زنده نگه داشتن فرهنگ و هنر این مرز و بوم بود. هیچگاه خاطرات ماندگار و لحن و لفظ دلنشین ایشان از ضمیر دلمان پاک نخواهد شد و از یاد نخواهیم برد که برای جاودانه شدن هنر ایران، در طول حیات پر برکت خود از هیچ کوششی دریغ نکرد و یقیناً خدمات ارزنده و خاطره ایشان در عرصه هنر؛ زنده خواهد ماند.

پیام تسلیت انجمن کارگردانان سینما در پی درگذشت علی مرادخانی
در غم مدیری که خالق حمایت‌ها و فرصت‌ها بود

انجمن کارگردانان سینمای ایران طی پیامی درگذشت علی مرادخانی معاون سابق هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تسلیت گفت.
در متن پیام انجمن کارگردانان سینمای ایران آمده است: «در طول تاریخ فرهنگ و هنر ایران هنر و هنرمند به درجه‌ایی از والایی نرسیده است الا به یمن حضور افرادی فهیم و آگاهی که شرایط این والایی را فراهم کردند. کسانی که خود خلق نکرده‌اند اما خالق حمایت‌ها و فرصت‌ها بوده‌اند. علی مرادخانی یکی از آن معدود مدیران فرهنگ بود که در شرایطی که هنرمند اصیل پشت درهای بسته و از همه طرف نه شنیده، آغوشش همیشه گشوده بود. حالا رفتنش با بهت و ناباوری از کرونا، بار دیگر نشان داد چقدر مردان و زنان فرهنگ و هنر و موسیقی، داغدارش هستند.
انجمن کارگردانان سینمای ایران این سوگ را به خانواده و مردمان صبور میهن و موزه موسیقی تسلیت می گوید.»

درگذشت تاسف برانگیز و نا باورانه  فرهیخته هنر دوست  وانسان گرانمایه “زنده نام علی مراد خانی”  موجبات تالم خاطر اهالی فرهنگ ، هنر  و اندیشه را  فراهم  آورد .

      بی شک حسن خلق و روحیه تعامل حداکثری  با سازمانها و نهاد ها ی مختلف فرهنگی هنری و ارتباط گسترده و سازنده با اصحاب  شریف فرهنگ و هنر ایران  زمین  ، از جمله نقاط مثبت  کارنامه  مدیریتی ایشان به شمار می رود.

انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ضمن عرض تسلیت فقدان این عزیز سفر کرده به بازماندگان و خانواده محترم ایشان، از خداوند متعال برای ایشان غفران و رحمت واسعه الهی آرزومند است.
مدیرروابط عمومی انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس

پیام تسلیت دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در پی درگذشت علی مرادخانی
قامت فرهنگ و هنر به کمان نشست.

دبیرکل کمیسیون، ضایعه فقدان علی مرادخانی معاون اسبق هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر موزه موسیقی را تسلیت گفت.

در پیام حجت الله ایوبی آمده است: قامت فرهنگ و هنر به کمان نشست. صندوقچه اسرار نزدیک به نیم قرن بالا و بلندی‌های موسیقی ایران بسته شد. یار دیرین و پناه اهالی هنر و به‌ویژه موسیقی ایران رفت. علی مراد خانی سنگ صبور اهالی هنر دیگر در بین ما نیست. علی آقا یار دیرآشنای هنرمندان چهره در خاک کشید. گوهر قیمتی دیگری سپرده می‌شود به خاک.

تاریخ موسیقی ایران گواهی خواهد داد که علی مرادخانی با درایت و هوشمندی و با خون جگر پاسداری کرد میراث پر افتخار ایران را. سینه سپر کرد در برابر موج نا امیدی‌ها. میراث تلاش‌هایش فراتر از موزه موسیقی و اقدامات درخشان و ب‍ی‌شمارش در عرصه فرهنگ است. او یک راه است برای همه آنها که آتشی در دل دارند برای اعتلای نام ایران. آنها که دلواپسند برای ماندگاری فرهنگ اصیل و مانای ایرانی و اسلامی. قاری قرآن، مرد دانش و تجربه و نماد پیوند بین سنت و تجدد پس از یک عمر بی‌تابی و تلاش برای ایران به آرامش ابدی می‌رسد. از خالق زیبایی‌های شادی روح بلندش را خواستاریم و این هجران دردناک را به خانواده گرامی و همه دوستان و یارانش تسلیت می‌گویم.

پیام تسلیت مدیرعامل خانه هنرمندان ایران در پی درگذشت علی مرادخانی

مدیرعامل خانه هنرمندان ایران درگذشت علی مرادخانی را تسلیت گفت.

مجید رجبی‌معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران درگذشت علی مرادخانی بنیان‌گذار و مدیر موزه موسیقی و معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تسلیت گفت.

در بخشی از این پیام آمده است: علی ‌مرادخانی انسانی خوش خلق، مردم‌دار، دلسوز و کارآمد و مومنی متواضع امروز زندگی پربارش را وداع گفت. شریف مردی تربیت‌یافته در خاندانی از علمای ربانی که با قرآن و تلاوت استادانه آن انس داشت. اعضای ارکستر ملی موسیقی امروز باید با پدر خود وداع کند، چرا که او به همراه استاد فخرالدینی که عمرشان دراز باد، یکی از موسسین ارکستر ملی بود.
او که چند سالی عضو شورای عالی خانه‌ هنرمندان ایران و نماینده‌ شهردار تهران در این شورا بود، همه‌ تلاش خود را برای پربار کردن درخت فرهنگ و هنر این مرز و بوم بذل کرد. از سال‌های نخست دهه‌ شصت در وزارت ارشاد شروع به ‌کار کرد، و از جوانترین مدیران آن دوره از مدیریت سینمای ایران بود.
امروز نه تنها اعضای موسیقی کلاسیک و ارکسترال که تمامی فعالان موسیقی سنتی، نواحی و پاپ ایران که حتی هنرمندان تئاتر و هنرهای تجسمی ایران نیز سوگوارند. چرا که زنده‌یاد مرادخانی در ابعاد گسترده‌ای موسیقی ایران را هدایت می‌کرد و در سمت معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای هنرهای نمایشی و تجسمی این کهن بوم نیز بسیار کوشید.
 

تسلیت دبیر شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی برای درگذشت مرادخانی

محمدحسین ایمانی خوشخو، دبیر شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاون اسبق امور هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در پیامی برای درگذشت علی مرادخانی نوشت: علی مرادخانی از مدیران باسابقه هنری است که سال ها به فرهنگ و هنر کشور خدمت و برای تداوم و توسعه فعالیت ها و جریان پویای هنر تلاش کرد. بی تردید خدمات ارزشمند زنده یاد مرادخانی برای هنر و موسیقی ماندگار است.

درگذشت علی مرادخانی را به خانواده ارجمندش و هنرمندان و هنردوستان تسلیت می گویم و برای زنده یاد مرادخانی از درگاه خداوند متعال علو درجات را خواهانم.

پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت علی مرادخانی

  

محمد خدادی در پیامی درگذشت علی مرادخانی، معاون سابق امور هنری و مدیر موزه موسیقی را تسلیت گفت.

در پیام معاون مطبوعاتی آمده است: ساحت بلندِ فرهنگ و هنر کشور، امروز سوگوارِ بزرگ‌مردی محتشم و نیک‌اندیش است که در تمام مدت خدمت خود در قامت یک مدیر و سیاست‌گذار فرهنگی، هرگز از مدار تدبیر و درایت خارج نشد و همواره گره‌گشای مسائل و مشکلاتِ اهالی فرهنگ و هنر این مرز و بوم بود. 

اینجانب، ضایعه درگذشت زنده‌یاد «علی مرادخانی» را به اصحاب ارجمند فرهنگ و هنر کشور، خانواده و بازماندگان گرامی ایشان و مجموع همکاران گرانقدر خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تسلیت گفته و رجاء واثق دارد که خداوند متعال، همنشینی با اولیاء و صالحین خود را پاداش همه تدابیر و چاره‌اندیشی‌های این مدیر توانمند و مردم‌دار فرهنگی قرار خواهد داد.

زنده یاد علی مرادخانی که معاونت سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ عهده دار بود، فارغ‌التحصیل رشته روانشناسی از دانشگاه تهران بود. وی پس از اتمام تحصیلات خود در سمت‌های مختلف مدیریتی نیز حضور داشت که از آن جمله می‌توان به مدیریت تولید فیلم و عکس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۶۳ تا ۱۳۶۵)، مدیریت همکاری‌های سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۶۵ تا ۱۳۶۷)، مدیریت مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۸۳ تا ۱۳۸۶)، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۷۳ تا ۱۳۸۷) و مدیریت موزه موسیقی (۱۳۸۷ تاکنون) اشاره کرد.

تاسیس خانه موسیقی ایران با همکاری هنرمندان موسیقی، مدیر تولید مجموعه زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان (امور بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، نیز برخی دیگر از فعالیت‌های زنده یاد مرادخانی را تشکیل می‌دهند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) درگذشت این مدیر فرهنگی را به خانواده وی و همچنین اهالی فرهنگ و هنر و رسانه تسلیت می‌گوید.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

«برخط ماه و نوا» به پایان رسید/ آغاز بخش دوم از تیرماه

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از انجمن موسیقی ایران، در شب چهارم (یکشنبه شب ۲۳خرداد) …