معاون وزیر فرهنگ: بسیاری از وقایع تاریخی در موسیقی نواحی جاری شده است

به گزارش ایرنا، سید محمد مجتبی حسینی روز سه شنبه در نشست ویدیو کنفرانسی ستاد جشنواره موسیقی نواحی کرمان افزود: در جشنواره سیزدهم موسیقی نواحی سال گذشته، برخی از هنرمندان موسیقی نواحی بدون سفارش قطعه ای در وصف رشادت سردار شهید سلیمانی ساخته بودند که نشان دهنده استمرار حماسه سرایی در این موسیقی است.

وی تاکید کرد: موسیقی نواحی الهام بخشی زیادی توسط هنرمندان ایرانی بین موسیقی اقوام و موسیقی ملی ما دارد و کشورهایی توفیق داشته اند تا بوسیله هنرمندانشان موسیقی اقوامی خود را ارائه کنند.

 معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: موسیقی ایرانی، بویژه موسیقی نواحی ظرفیت بیشتری دارد که در جهان شناخته شود و باید به گونه ای ضبط و نشر انجام گیرد که آثار جشنواره موسیقی نواحی در خارج از کشور نشر داده شود.

وی با بیان اینکه بین اقوام ایرانی پیوند وجود دارد، اظهار داشت: از ظرفیت موسیقی نواحی برای تاثیرات آن باید فکر کنیم تا این موسیقی اقوام را به یکدیگر نزدیک کنیم.

حسینی افزود: جشنواره موسیقی نواحی فرصتی برای دعوت هنرمندان به استان کرمان و شناخت زیبایی های این سرزمین است.

وی با اشاره به برگزاری موفق جشنواره موسیقی نواحی در سالهای گذشته در استان کرمان از تلاش مسئولان و هنرمندان برای برگزاری این رویداد فرهنگی و هنری کلی  قدردانی کرد.

در این نشست تفاهمنامه برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بین استاندار کرمان و معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا شد.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

«برخط ماه و نوا» به پایان رسید/ آغاز بخش دوم از تیرماه

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از انجمن موسیقی ایران، در شب چهارم (یکشنبه شب ۲۳خرداد) …