استاندارکرمان :جشنواره موسیقی نواحی نقطه پیوند بین اقوام است

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز سه شنبه در ستاد جشنواره موسیقی نواحی کرمان در ارتباط ویدیو کنفرانسی با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  افزود: برگزاری این جشنواره‌ها مجموع واقعیت‌های کشور زیبا و متنوع  ما را در فرهنگ‌ها و خرد فرهنگ ها که فرهنگ عظیم و محکم ایرانی اسلامی را شکل داده‌اند، نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: حوزه فرهنگ و هنر تخصصی و ظریف است  و دستوری و تحکمی نیست و استان کرمان زمینه فرهنگی و هنری و علمی موسیقی نواحی را دارد.

استاندار کرمان با اشاره به ماندگار شدن جشنواره موسیقی نواحی ایران طی دو سال آینده در کرمان اظهار داشت: دبیرخانه دائمی جشنواره در کرمان تثبیت شود و هرگونه امکانات و ابزار کاری که برای این مساله نیاز باشد به نحو احسن فراهم می‌کنیم.

وی گفت: کرمان یکی از استان‌های است که سهم مهمی در هویت فرهنگی و هنری دارد و از ظرفیت‌های خود برای معرفی فرهنگ غنی ایران استفاده می‌کند.

جشنواره موسیقی نواحی کرمان در هفته وحدت برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران همزمان با هفته وحدت از ۲۹ مهر تا ۲ آبان ماه در کرمان برگزار می شود.

محمد رضا علیزاده افزود: طی تفاهمنامه بین استاندار کرمان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره موسیقی نواحی در سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در اسان کرمان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به محدودیت های برگزاری جشنواره به دلیل شیوع کرونا تصریح کرد: جشنواره به صورت آنلاین و با حضور حداقل شرکت کنندگان برگزار می شود.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

«برخط ماه و نوا» به پایان رسید/ آغاز بخش دوم از تیرماه

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از انجمن موسیقی ایران، در شب چهارم (یکشنبه شب ۲۳خرداد) …